بلاگ

مزایای چاپ کتاب :

  1. ثبت عنوان کتاب به نام نویسنده در سایت کتابخانه ملی: افراد به راحتی میتوانند با سرچ در کتابخانه ملی عنوان کتاب را به همراه اسم و مشخصات خود ببینند.
  2. دریافت مجوز کتاب از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی
  3. ثبت تصویر جلد کتاب به همراه مشخصات نویسنده در سایت خانه کتاب
  4. با ثبت کتاب در خانه کتاب نویسنده به عنوان اهل قلم شناخته می شود و از خدمات اهل قلم : بیمه تامین اجتماعی، بن کتاب، تخفیف بلیط قطار، شرکت در دوره های آموزشی و…برخوردار می شود.
  5. یکی از دغدغه های شاعران و نویسندگان دیگر این است که اشعار و یا مطالبشان توسط دیگران کپی نشود و به اصطلاح با سرقت ادبی مواجه نشود. وقتی کتابی چاپ میشود و مراحل شابک، فیپا، مجوز و چاپ را سپری می کند نمونه ای از کتاب در وزارت ارشاد، خانه کتاب و کتابخانه ملی قرارمی گیرد که سندی بر اثبات اصالت اثر خواهد بود.
  6. نکته مهمی که برای چاپ کتاب از پایان نامه ها باید گفت این است که یک پایان نامه با زحمات فراوانی به سرانجام رسیده است و در آن از مطالب کتابها، مقالات و پایان نامه های مختلف استفاده شده است و افراد دیگری که علاقمند به استفاده از این مطالب هستند می توانند از این کتابها استفاده کنند. در حالیکه اگر پایان نامه به صورت کتاب منتشر نشود صرفا در کتابخانه دانشگاه خواهد ماند و دسترسی همه ی افراد به این منابع به راحتی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *