بلاگ

چطور باید به یک انتشارات اعتماد کنم و اثرم رو بهشون بدم آیا به نام خودشون چاپ نمیکنند؟

نکاتی که باید در این مورد در نظر گرفت عبارتند از :
1. صرف تبلیغ چاپ کتاب با قیمت خیلی ارزان آن هم صرفا با یک شماره موبایل ایرانسل زیاد مطمئن نیست و هیچ تضمینی در مورد تخلف و سرقت ادبی وجود ندارد.
داشتن تلفن ثابت حداقل موضوعی است که یک ناشر باید داشته باشد و تلفن ناشران معتبر در ۱۱۸ ثبت شده است. ( از شرایط ثبت تلفن در ۱۱۸ مجوز دارای اعتبار و خط تلفن به نام فرد دارای مجوز است(.
2. عدم وجود آدرس و مکان مشخص و مجهول المکان بودن ناشر اصلا قابل اعتماد نیست.
3. شما حتما باید مستقیم با خود ناشر در ارتباط باشید و به موسسات، شرکتها و افرادی که در زمینه چاپ کتاب فعالیت دارند اما خودشان ناشر نیستند اعتماد نکنید.
۴. حتما با ناشر قرارداد بنویسید.
5. مجوز ناشر باید به اسم فردی باشد که با او در ارتباط هستید و اینکه مجوز به اسم شخص دیگری باشد و افراد دیگری با شما قرارداد ببندند، مساله قابل اعتمادی نیست.
6. ناشری که تلفن ثابت و دفتر و مکان مشخص دارد را انتخاب کنید.
7. تصویر مجوز پروانه نشر را رویت کنید و شماره پروانه، تاریخ اعتبارپروانه، اسم انتشارات و نام مدیر مسئول را یادداشت کنید و از وزارت ارشاد،کتابخانه ملی و یا خانه کتاب مشخصات ناشر را استعلام کنید.
8. ناشری که دارای اعتبار و مجوز باشد هیچ وقت به خود اجازه نخواهد داد که خیانت در امانت کند.
9. قوانین حاکم بر حقوق نشر کاملا از مولف حمایت می کند و هر گونه تخلفی از سوی ناشر صورت بگیرد توسط وزارت ارشاد و دادگستری قابل پیگیری است.
10. یک ناشر ترجیحا باید خودش دارای تحصیلات قابل قبول باشد و حداقل در حوزه تحصیلی خودش سواد مناسبی را داشته باشد و به طور خلاصه فردی فرهنگی باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *